Prošlo je tek nekoliko dana otkad je Google počeo testirati svoje naočale. Testiranje je krenulo 25. travnja kada su programeri došli do proizvoda. Zasad su programeri uspjeli pronaći način kako iskoristiti proizvod najbolje što mogu te kako probiti njegovu zaštitu.
Googleov kontroverzni projekt podijelio je mišljenje javnosti kada se Tim Stevens iz Engadgeta pojavio na X- Prize Visioneering konferenciji u Kaliforniji noseći pametne naočale na glavi.
Sigurnost na aerodromu
Pogledajte na koji način koristiti pametne naočale na aerodromu:
U ovom videu se može vidjeti da je Stevens toliko navikao na korištenje naočala da je u potpunosti zaboravio na njih kada je trebalo proći kroz skener na aerodromu. To znači da će većini ljudi takve naočale biti udobne za nošenje. Također, vidljivo je da se video snimljen pametnim naočalama odlikuje zavidnom razinom kvalitete slike.
Stevens kaže da je osoblje aerodroma bilo „prijateljski znatiželjno“ što se tiče uređaja te da je svakome tko ga je pitao objasnio o čemu se radi. Dodao je da su naočale dopuštene u prostoru zračne luke sve dok se ne koriste za snimanje kompjuterskih ekrana ili ometanje sigurnosnih operacija. Srećom, nijedan alarm nije se oglasio.
Primjerice, jedna žena pitala ga je o kakvom se uređaju radi i on joj je objasnio da s njime može fotografirati, snimati, dobivati upute, provjeravati emailove, itd. Ne znamo je li mu odgovorila u agresivnom ili duhovitom tonu, ali njezina reakcija bila je: „Ma daj!“
Prije nego što je testiranje Googleovih pametnih naočala uopće počelo, ni političari ni aktivisti nisu bili ravnodušni u pogledu zaštite privatnosti. Sami programeri potvrdili su da je to problematična stavka kojom bi se još trebalo pozabaviti.
Ostala svojstva Google naočala
Provjerite ostale prednosti i nedostatke uređaja u videu koji je nedavno objavio The Washington Post.