Nvidia ima dugu povijest suradnje s developerima igara, kako bi igre izgledale sjajno na uređajima pokretanim njihovim chipsetom. Daleko najbolji prikaz suradnje je kroz RPG žanr. Ravensword: Shadowlands je nastavak prvoobjavljnog Ravensword: Fallen King, koji vas sigurno neće razočarati, kako u igračkom, tako i u grafičkom doživljaju.
Ravensword ima sve komponente da bi se mogao svrstati u konzolaški RPG, počevši od priče, preko igrivosti do grafike i upravljanja likovima. Igra vas stavlja u ulogu potencijalno posljednjeg preživjelog vojnika ljudske rase – pred kojim je ostala ratom opustošena zemlja. Kako počinje većina RPG naslova i ovdje ste osuđeni na par krpica koje su se našle na vama i par zlatnika za redovne troškove (hrane, gdje kojeg napitka,…)
U prvih nekoliko minuta igranja, dok “šopingirate” s ono malo zlatnika u džepu, vidjet ćete dubinu koju igra ima. Doživljaj se povećava kad shvatite da je većina likova u igri sposobna za interakciju – od vlasnika trgovina koji vas mame svojom robom do stražara koji će vas uputiti u pravom smjeru kad ih za to pitate.
Ako se prvi put susrećete s Ravenswordom trebat će vam malo vremena da se navinkete, kako na kontrole tako i na RPG model igranja. Kontrole su uglavnom jednostavne, s dva virtualna joysticka za kontrolu pokreta, te dvije virtualne tipke za napad i skok, u donjem desnom kutu. Ostatak sučelja je kompas/karta, te mogućnost prebacivanja pogleda u igri s “pogleda iz prvog lica” na “pogled iz trećeg lica”. U gornjem lijevom kutu nalazi se “backpack” tipka i tu se stvari mogu malo zakomplicirati.
Vaš “backpack” je konzola za spremanje predmeta i opreme, ali je ujedno i panel s karakteristikama lika, talentima i zadacima koje treba obaviti. Možda će vas malo u početku zbunjivati, te potrajati neko vrijeme da se navikne na način za navigaciju kroz “backpack”, ali stvari su prilično dobro izvedene s obzirom da se igra na touchscreen uređaju.
Budući da će Ravensword biti objavljen kao TegraZone naslov, logično je da će najbolje izgledati na Tegra-pokretanim uređajima. Dosta vremena ćete provesti lutajući okolo, komunicirajući s likovima u igri, a kad dođe do “fighta”, igra će kliznuti u bitku bez imalo trzaja. Postoje i dijelovi igre gdje će se ista malo duže učitavati – npr. kad ulazite u igru prvi put – no srećom takvih situacija nema puno i nisu česte. Sve u svemu, vrijeme provedeno uz Ravensword Shadowlands će biti čista zabava.
Za 6,99 USD, koliko košta na Google Play Store-u, Ravensword: Shadowlands sigurno spada u igre za koje se prosječni gameri pitaju da li vrijedi tih novaca. Dakle, ako ste ljubitelj RPG žanra – pogotovo u srednjovjekovnom stilu – i želite duže uživati u igranju, mislimo da je vrijedna troška. Ako imate uređaj pokretan Tegra procesorom, doživljaj će biti još bolji.
Pogledajte Ravensword: Shadowlands trailer.
Igricu možete kupiti na Google Play ovdje.